תגובתה של ארצ”י למגזין 24 שעות

להלן תגובתה של ארצ”י לאיור שהתפרסם במגזין 24 שעות של העיתון ‘ידיעות אחרונות’

 

              כ”ד בכסלו תשע”ט

     2 בדצמבר 2018

 

לכבוד:

מאיר אברג’יל – עורך מגזין 24 שעות

יהודה שוחט – עורך תחקירים ידיעות אחרונות

 

שלום רב,

הנדון: דמוניזציה בהצגתם של הרופאים העצמאים בישראל

 

  1. ארצ”י – ארגון הרופאים העצמאים בישראל מייצג מעל 9,000 רופאים עצמאים. מרביתם מספקים את שרותיהם הרפואיים, באמצעות חברות הביטוח הפרטיות והשב”ן בנוסף לעבודתם בקופות החולים ובתי החולים הציבוריים.

 

  1. אנו, מכירים היטב את הבעיות הקיימות במערכת הבריאות הציבורית ומכירים בכך שהתארכות התורים, המחסור החמור ב: מיטות אשפוז, מכשור רפואי מתקדם, ותקני צוות רפואי הם רק חלק מחולות רבות של מערכת מדממת זו.

 

  1. סדרת הכתבות אותן קידמתם בשבועות האחרונים במגזין 24 שעות, בנושא מצוקותיה של מערכת הבריאות הציבורית הנה חשובה מאוד; יחד עם זאת, היום, יום א’ 2.12.2018, בחרתם להסית את עיקר האש הציבורית לא רק אל החלטות הממשלה והאוצר, אלא אל ציבור הנושא בנטל הטיפול באוכלוסיית ישראל המוזנחת בריאותית מצד הממשלה – ציבור הרופאים העצמאים.

 

  1. היום, בשער עיתון 24 שעות (מצ”ב השער) אשר אויר ע”י רות גוילי, בחרתם להציג את הרופאים העצמאים, כמקבלי תשלום באמצעות שק מטבעות זהב, בכדי להקדים את תוריהם של חולים על חשבונם של ממתינים רבים. נדמה מהציור כי מדובר במרפאה או בית חולים ציבורי. מדובר בדמוניזציה של ציבור הרופאים העצמאים אשר חוטאת למציאות.

 

  1. הכתבה מתארת בצדק מציאות קשה של מערכת הבריאות ציבורית קורסת אשר נוצרה בעקבות מדניות ממשלתית אשר קידמה ואתרגה מנגנון מעוות. יחד עם זאת, הרופאים העצמאים אינם הבעיה אלא הפתרון.

 

  1. כיום, הרופאים העצמאים מעניקים שירותים רפואיים מגוונים ל 74.5% מכלל תושבי ישראל המחזיקים בביטוח מורחב פרטי של קופות החולים (שב”ן) ול- 40% מכלל תושבי ישראל המחזיקים ביטוח בריאות מסחרי של חברות הביטוח.

 

  1. זאת ועוד, הרופאים העצמאים מונעים בגופם ובאמצעות מרפאותיהם את קריסתה המוחלטת של המערכת הציבורית בכך שהם מקבלים במהירות ויעילות את התורים של בעלי הביטוחים הפרטיים ומבצעים ניתוחים רבים שיכלו להתקיים במערכת הציבורית במערכות פרטיות. בכך מצליחים להפחית במעט, את העומס הרב בבתי החולים ולתגבר באופן חיצוני את המחסור החמור בצוותים רפואיים ובמיטות טיפול.

 

  1. מערכת בריאות פרטית מקובלת ברחבי העולם המערבי כולו, ומאפשרת בהגדרתה הקדמת תורים, בחירת רופא וטיפולים רפואיים חדשניים אשר נמצאים מחוץ לסל הבריאות, מחוץ למערכת הרפואה הציבורית, זו המטרה לשמה רוכשים המבוטחים ממיטב כספם את הרחבות הביטוח הפרטי.

 

  1. הצגת רופאי המערכת הפרטית באיור כ”מקבלי תשלום בשקי כסף” בבתי החולים הציבוריים, וכל זאת על חשבונם של חולים במערכת הבריאות הציבורית הנה שגוייה ומטעה מיסודה.

 

  1. אנו דורשים באופן מידי התנצלותכם הפומבית בפני הרופאים העצמאים. נשמח לחשוף את כתבי המערכת הרלוונטיים בנתוני האמת ובעמדת ארגון הרופאים העצמאיים לגבי שיפור וייעול מערכות הבריאות בישראל.

 

ד”ר אייל שפירא

יו”ר ארצ”י – ארגון הרופאים העצמאים

 

 

 

שינוי גודל גופנים