משרד האוצר מחסל את מערכת הבריאות הפרטית

רופאות ורופאים יקרים,
בשבוע האחרון התבשרנו על גזירות חדשות בחוק ההסדרים 21-22, משרד האוצר מבקש לחסל את מערכת הבריאות הפרטית באמצעות היטל של 40% על כל תשלום לרופא עצמאי כולל ייעוץ ופרוצדורות, בנוסף למיסוי הרגיל. (למשמעות פיננסית לחץ כאן)
אנחנו בתחילת מאבק עיקש על יכולתנו להעניק טיפול וייעוץ רפואי איכותי.
המאבק צפוי להיות קשה ויתפרס על מספר חודשים עד אישור תקציב המדינה וחוק ההסדרים בשלוש קריאות במליאת הכנסת.
המטרה שלנו היא להסיר מחוק ההסדרים את הצעת משרד האוצר להטיל היטל של 40% על ביטוחי הבריאות הפרטיים ועל פעילות השב"ן בקופות החולים.
אנחנו פועלים כבר בכל הזירות הרלוונטיות באמצעות חמ"ל מיוחד שהקמנו עבור המאבק.
אנחנו חמושים באנשי מקצוע מצוינים שהם יוצאי משרדי האוצר, הבריאות והיועץ המשפטי לכנסת ויחד אנחנו עובדים לילות כימים למען מטרה זו ועבור הרופאים העצמאיים.
כבר בתחילת השבוע שלחנו מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בו נימקנו את התנגדותנו להצעת החוק, דיברנו עם קובעי מדיניות בזירה הממשלתית והפרלמנטרית ותדרכנו כתבים ופרשנים. בתחילת השבוע אנחנו מתכננים הפתעות לשרים טרם ישיבת הממשלה שאמורה לאשר את חוק ההסדרים.
למרות הכל, כפי הנראה תאשר הממשלה את הצעת החוק המסוכנת שתהרוס את מערכת הבריאות הישראלית. אך זו רק תחילת הדרך.
בהמשך-המאבק יעבור לכנסת, שראשיו יחליטו באיזו ועדה יידון החוק – אנחנו נדבר עם יו"ר הוועדה וחברי הכנסת החברים בה, נסביר את המשמעויות של הצעת החוק ונעשה הכל כדי לשכנעם להצביע נגדה. חברי הכנסת יהיו חייבים להבין על מה הם מצביעים!
אנחנו נסביר לקובעי המדיניות שהמערכות העצמאיות והציבוריות משלימות אחת את השנייה. כאשר פוגעים בצד אחד של המערכת בהכרח נפגע הצד השני. בתי החולים הפרטיים מעניקים מרווח נשימה למערכת הבריאות הציבורית לטפל בחולים דחופים. רופאים עצמאיים עובדים בכל קופות החולים והם משרתים את כל אזרחי מדינת ישראל. ונשטח את מכלול המשמעויות,
חברות וחברים, כמו בכל מלחמה, גם אנחנו חייבים חיילים ותקציב לפרסום במדיות השונות, לכוח אדם שיסייע בפעילות שחייבים לעלות מדרגה בהקדם ולחיזוק הקול של כל אחד מכם וממטופליכם. בכנות – מבחינה תקציבית אנחנו נמתחים כעת עד הקצה וכך גם מבחינת כוח אדם. לשמחתי רק השבוע הצטרפו לארצ"י רופאים רבים, אבל אנחנו עדיין בחסר משמעותי. בישראל כ- 9600 רופאים עצמאיים שמהווים 40% מכלל הרופאים בישראל. ככל שרופאים עצמאים רבים יותר יצטרפו לארצ"י ויתמכו במאבק הנוכחי ובאתגרים הרבים שעוד מצפים לנו, יכולותנו להשמיע אתכם וההשפעה שלנו בקרב קובעי המדיניות רק תגדל ותתעצם. אני מבקש מכל אחת ואחד מכם – דברו עם חבריכם, עדכנו אותם על המאבק שלנו נגד הריסת מערכת הבריאות ושכנעו אותם לקחת בו חלק באמצעות הצטרפות לארצ"י.
בתחילת השבוע נקיים כנס הסברה עבורכם באמצעות הזום. בכנס נסביר לעומק את הצעת החוק ונעדכן בפירוט לגבי התכניות שלנו. בנוסף, הכנס מיועד גם לשמוע אתכם. נבקש שתשתפו אותנו בשאלות, תהיות, חששות והצעות להמשך. נעדכן בהקדם על המועד והשעה של הכנס.
בינתיים, שבת שלום.
ד"ר אייל שפירא
יו"ר ארצ"י
ארגון הרופאים העצמאיים

הצטרף גם אתה!